O Pharmascience

Pharmascience Inc. została założona w 1983 roku przez dwóch farmaceutów Morrisa Goodmana i Teda Wise'a. Jest to prywatna firma farmaceutyczna z siedzibą w Montrealu. Jest czwartym największym producentem leków generycznych w Kanadzie z rosnącym zasięgiem globalnym oraz dystrybucją produktów do ponad 60 krajów. Firma produkuje zarówno leki na receptę, jak i leki dostępne bez recepty. W swoim portfelu posiada około 300 produktów w 20 różnych postaciach i dawkach, co daje ponad 2 000 SKU. W samej Kanadzie ponad 45 milionów recept rocznie jest realizowanych produktami Pharmascience.

Firma jest nie tylko największym pracodawcą farmaceutycznym w Quebecu, zatrudniającym 1 500 pracowników, ale również jednym z najlepszych pracodawców. W 2020 została nagrodzona jako jeden z najlepszych kanadyjskich pracodawców dla młodych ludzi oraz została uznana z jednego z najlepszych pracodawców w Montrealu w ramach kanadyjskiego projektu Top 100 Employers. Prestiżowy magazyn Forbes umieścił Pharmascience Inc. na liście 300 najlepszych pracodawców w 2020 roku.

Pharmascience Inc. od początku angażuje się w działania filantropijne, a od 20 lat współpracuje z Health Partners International of Canada (HPIC) jako partner z wyboru w celu zwiększenia dostępu do leków. Całkowita suma darowizn w dziedzinie medycyny podstawowej wynosi blisko 70 milionów dolarów.

Od roku 2021 produkty Pharmascience są dostępne również dla pacjentów w Polsce.

PHARMASCIENCE najważniejsze FAKTY w historii firmy